V květnu vstupujeme do období léta, které je zastoupeno elementem ohně. Radost, snění, bezstarostnost jsou emoce, které podle čínské medicíny přísluší elementu ohně. Je to období růstu, již se objevují první plody, často charakterizovány červenou barvou, která tomuto období náleží. Oheň nám symbolizuje teplo a světlo, a toto období je spojeno s orgány srdce – tenkého střeva. V květnu je nejvíce oslabené srdce, kterému právě element ohně náleží.

Oheň se vyznačuje dynamikou, aktivitou a touhou posouvat se vpřed. Je spojen s emocemi, vášní a ambicemi.  A jako vždy, i zde je pro nás vhodné udržovat energii ohně v rovnováze. Nedostatek nebo přemíra energie ohně nám neprospívá po stránce fyzického zdraví i emoční rovnováhy.

Dnešní doba plná stresu spojená s tlakem na okamžité a výrazné výsledky našemu srdci a emocím neprospívá. Našemu srdci určitě škodí nejen stres, ale také nedostatek spánku, nevhodné stravování, špatné dýchání, nedostatek pohybu, ale i jeho přemíra může být prvkem, který našemu tělu škodí. Kouření a alkohol také patří k těm škodlivinám, které srdci i našemu celkovému zdraví neprospívají.

 Zaměřme se na to, co můžeme sami změnit a tím udržet sebe i své srdce v období ohně v dobré kondici. Stravování, to co jíme je v našich rukách. Tady můžeme udělat změny udělat ihned a také tyto změny bývají brzy viditelné a cítíte je na své kondici.

Jak se tedy stravovat v období ohně?

V tomto období je vhodné se vyhýbat potravinám a úpravám jídla, které zahřívají. Omezte dlouhé vaření, smažená nebo grilovaná jídla. Pokud jste zdravý jedinec, neznamená to, že si nemůžete dopřát oblíbené grilovací setkání s rodinou nebo přáteli, ale každodenní grilování není pro vaši kondici i zdraví z dlouhodobého hlediska to nejvhodnější.

Oheň vysušuje, proto je vhodnější jíst potraviny a jídlo, které vyživují organické tekutiny. Nejde jen o udržování pitného režimu prostřednictvím vody či jiných nápojů. Velkým zdrojem vody – tekutin vhodných pro tělo jsou mnohé potraviny. Například i lehce orestovaná zelenina, do které před dokončením přidáme trochu vody a velmi krátce podusíme, je skvělou stravou doplňují tělu vodu. Zelenina totiž do sebe tu vodu natáhne a předá ji našemu tělu. Vhodné je ovoce, zelenina, mořské plody a řasy. Je také vhodné omezit sůl a vyzkoušejte některé z bylinek. Léto jich nabízí celou škálu v čerstvé podobě a obohatí vám jídlo zajímavou chutí. Pokud jste zimomřiví, pro vás je naopak vhodné do těla dodat trochu toho zahřívacího ohně. I přesto, že je léto, nemusíte to přehánět se syrovou stravou – tropickým ovocem, syrovými saláty, zmrzlinou, chlazenými nápoji. Naslouchejte svému tělu, většinou vám napoví, co je pro vás vhodnější.

 

Doporučení pro podporu srdce:

Rybí tuk -  esenciální mastné kyseliny v podobě rybího tuku (omega-3 kyseliny) – vhodné zařazovat při zvýšeném krevním tlaku, s ohledem na skutečnost, že naše strava moc neoplývá kvalitními rybami, je vhodné omega – 3 kyseliny doplňovat.

Podporuje srdce a cévy. Posiluje imunitní systém, má pozitivní vliv na fungování sítnice oka

Produkty tradiční čínské medicíny a imunita: Tuk hlubinných mořských ryb (efuzhi.cz)

Koenzym Q10: je vhodné kombinovat s užíváním vitaminu C (v období léta je možné vitamin C sanovat přísunem čerstvého ovoce)

https://www.efuzhi.cz/shop/produkty-tradicni-cinske-mediciny/koenzym-q-10

Ginko Biloba: pomáhá k posílení paměti, snižování krevního tlaku, velmi často se používá při podpůrné problémech studených rukou i nohou.

https://www.efuzhi.cz/shop/produkty-tradicni-cinske-mediciny/ginkgo-biloba

Reishi:  

https://www.efuzhi.cz/shop/produkty-tradicni-cinske-mediciny/rejsi

Antilipidový čaj:

Produkty tradiční čínské medicíny a imunita: Čaj Antilipidový (efuzhi.cz)

S naší aktuální produktovou nabídku se můžete seznámit vždy na www.efuzhi.cz, zde si produkty můžete objednat. 

 

S nabídkou našich služeb a specialistů se můžete seznámit na www.fuzhi.cz  

Přejeme Vám dny plné zdraví a těšíme se na komunikaci nebo osobní setkání s Vámi

Tým Ozdravného Centra FUZHI

 
 
 

Externí svět ovlivňuje naše zdraví a život, jak řekl Hippokrates, řecký léčitel žijící před naším letopočtem. Pozoroval a zaznamenal, že zdraví člověka závisí na rovnováze tekutin a prvků, které existují v přírodě, jako je vzduch, voda, oheň a země. Tradiční medicíny, jako je ajurvédská, čínská a tibetská, jsou založeny na interakci těchto prvků. Budeme používat čínskou medicínu, která také přistupuje k celkovému stavu zdraví člověka a jeho štěstí.

 

Celostní přístup k zdraví předpokládá shodu s ročním obdobím a denní dobou aktivity a vnitřnímu orgánu. Například jaro se spojuje s narozením, začátkem nového cyklu a probuzením přírody. Je to čas, kdy se jako by probouzíme po zimním spánku a otevíráme se světu. Nicméně je velmi důležité odolat větru, protože jarní nemoci jsou obvykle spojeny s větrem a nervovým systémem.

Je nutné podporovat své fyzické a emocionální zdraví, abychom byli připraveni na nové výzvy. Pokud jsme emocionálně v pořádku, je náš život celkově vyvážený, což má pozitivní vliv na naše fyzické zdraví. Proto bychom měli věnovat pozornost oběma aspektům a snažit se udržovat je v rovnováze.

Játra jsou zodpovědná za oběh energie v těle a také za stav šlach. Proto bychom v jarním období měli udělat všechno možné, abychom rozptýlili játra a umožnili jim normálně fungovat. Je nutné očistit játra a posílit je, aby se vyvážily emoce a podpořilo normální fungování organismu. Za prvé bychom měli pít teplou vodu s citronem ráno, abychom pomohli játrům vyčistit se. Přidání zelených listových zelenin a salátů do stravy nám také pomůže rozptýlit játra a zlepšit zdraví.

V našem internetovém obchodě najdete celou řadu produktu na podporu jater:

https://efuzhi.cz/shop/produkty/produkty-pro-posileni/produkty-pro-posileni-jater

Už jste o ní slyšeli? Určitě. Dnes žije již jen málokdo, kdo by neměl ani sebemenší ponětí o tom, co se pod tímto pojmem skýtá. A v případě, že vám tento název nic neříká, vzpomeňte si například na Feng Shui. To je totiž jedním ze třech bodů metafyziky jako takové. Ale hlavním tématem metafyziky byl mohlo být heslo: “To, že něco nemůžeme vysvětlit, ještě neznamená, že to neexistuje.”

Čínská metafyzika je souborem několika různorodých filozofií, které mohou nám všem pomoci uspořádat si život a srovnat se s naší minulostí. Avšak nejen to. Nejde jen o naši duševní minulost. Díky čínské metafyzice si můžeme svůj vlastní život uzpůsobit do chaosu, který nás bude naplňovat štěstím a radostí. Již žádné zajeté koleje, které nás ubíjejí. Již žádný stereotyp, který nám jen způsobuje deprese a žádnou radost ze života.

Feng Shui

Jedná se o jeden z vůbec nejmocnějších nástrojů, díky kterým můžeme dosáhnout harmonie přírodních sil a našeho fyzického i duševního zdraví, prosperity v osobním i profesním životě a prosperity po celý zbytek našeho života. Zdá se vám to příliš? Není to tak. Díky metodě Feng Shui, jejímu pochopení a praktikování jejích principů v praktickém životě můžeme dosáhnout opravdu spokojeného života.

Zajímavostí je, že Feng Shui bylo ve svém úplně prvotním základu využíváno k nalezení správného umístění hrobu. Teprve až o mnoho desítek let byl tento princip využít i pro stavbu domů. Není to tak dlouho, kdy se tato metoda konečně začala používat i k rozložení obytného prostoru jako takového.

O čem jste kdy přemýšleli, lze lehce vysvětlit

Stalo se to někdy každému z nás. Všichni jsme si tím prošli. Nejen vy přemýšlíte, zda vše, co se vám kdy v životě stalo bylo již ve chvíli vašeho příchodu na tento svět někde zapsáno. Ať již ve hvězdách nebo v knize osudu. Každého z nás tyto myšlenky někdy napadají. A není na tom vůbec nic špatného. Není to nic za co bychom se měli stydět. Ba právě naopak. My všichni, kdo tyto myšlenky máme, vlastně máme pravdu.

A víte čím to je? Je to “Qi”. To je ta proměnlivá veličina, která je ovlivněna nezastavitelným tokem vesmíru a tak je hlavním vysvětlením způsobu výběru různých termínů. Ať se již bavíme o termínu svatby, otěhotnění, nástupu do nové práce nebo zahájení stavby domu.

Právě Qi využívali již nejstarší z nejstarších císařů říše římské. Bez tohoto indikátoru kosmického šumu si nedovolili uspořádat jakoukoliv společenskou akci (korunovace, zásnuby, svatba). Dokud císař neměl přesně informace o tom jak se Qi právě v ten určený den nebo termín chová nebyl ochoten přistoupit ke složitějších státnickým záležitostem.

Jsme zde jen pro vás…

A tak si i my říkáme, že byste na některá rozhodnutí neměli sami. Víme, že životní rozhodnutí jsou vždy složitá a ne vždy se rozhodneme správně a špatné rozhodnutí kolikrát může velmi nepříjemně ovlivnit nás budoucí život. A nemusíme tady mluvit jen o několik následujících měsících a brzkých letech, ale i to následujících desetiletích.  A co když naše rozhodnutí neovlivní jen nás, ale i naši rodinu, přátelé, blízké.

Máme dnes jedinečnou možnost nedělat rozhodnutí sami. Nezáleží na tom, jestli nás odborníci čínské metafyziky znají osobně nebo ne. Oni jsou profesionálové.  A nejen že jsou profesionálové, oni jsou prostě machři. Stanou se našimi blízkými přáteli, našimi důvěrníky. Vstoupí nám do života jako lidé, kteří nám vždy pomohou, budou nám po boku a nikdy nedopustí, abychom trpěli našimi rozhodnutími.

Víte, požádat o radu někoho, kdo životu a životním rozhodnutím rozumí více než vy, i když na bázi již 6000 staré čínské metody, která vždy fungovala a fungovat bude není ostuda, ale naopak je to vaše výhra. A bude to vaše výhra po zbytek života. Již žádná špatná rozhodnutí. Kontaktujte nás. Dokážeme váš život zavést do kolejí, které pro vás budou příjemné a budou vám přinášet radost. Zkuste to s námi. Nebudete první a nebudete ani poslední. Máme své zkušenosti a zvládneme pomoci i vám.

Těšíme se na vás.

Jídlo je nástrojem pro kvalitní život. Pro mnohé je to vášeň a radost, jiní ho vnímají jako problém. Jak ho vnímáme, a jak se stravujeme, se vždy časem objeví v některé zásadní oblasti našeho života – v oblasti našeho zdraví, dostatku energie a chuti do života, na naší kráse i postavě.

Jídlo je partnerem zdraví a pomáhá řešit různé nedostatečnosti a disbalance v našem těle. Proto se mu věnují obě medicíny – klasická západní i přírodní východní. Jídlo není jen zdroj kalorií a hmotou pro utišení hladu. Jídlo není jen tématem hubnutí a udržení kil, i když pro mnohé z nás je to téma důležité, a v rámci přednášky se budeme také věnovat udržení kil a hubnutí. Přednáška „Stravování podle ročních období – podzim“ přináší informace o vhodných potravinách a jejich kombinacích pro toto období.

Získáte informace, které vám pomohou:

  • zbavit se toxického vztahu k jídlu a některým potravinám.
  • Seznámíte se s přirozenými zákonitostmi ročních období a stravování, které pomáhají k udržení vaší kondice, energie a zdraví.
  • Získáte zajímavé a rychlé recepty na podzimní období.
  • Dozvíte se, jak skladba potravin ovlivňuje vaši výkonnost a emoce.
  • A samozřejmě se dotkneme tématu udržení kil a hubnutí v období podzimu.

Stravování podle ročních období vychází z principů přírodní medicíny a je nenásilnou a přirozenou cestou, která vede ke kráse, štěstí i zdraví. Každé roční období nabízí našemu tělu poklady ve formě vhodných a dostupných potravin.

Je jen na nás, zda o těchto pokladech něco víme a dokážeme si je ve vhodné a chutné formě dostatečně dopřát.

„Osobně propojuji informace západního výživového stylu s východním a vybírám z nich, nejen pro sebe, to nejlepší, co nabízejí.“

Cena: 350 Kč
Místo konání: Ozdravné centrum Fuzhi Adresa: Chlumova 260/23, Žižkov Praha 3

Datum: 8.9.2022 - 17:00

❗️Víte, že váš domov ovlivňuje: váš život, vaši pohodu, vaše vztahy s lidmi a vaše podnikání?
 
Existuje několik jednoduchých pravidel pro uspo  řádání prostoru, vycházejících ze slavné starověké čínské techniky Feng Shui, která pomůže doplnit životní energii a dosáhnout vnitřní rovnováhy.
 
⛩ Klasické Feng Shui nejsou předpovědi, znamení nebo pověry. Toto je věda o pozorování lidského prostředí a jeho vlivu na něj.
 
💫Chcete, aby vás energie prostoru posílily, abyste byli úspěšnější v podnikání nebo ve vztazích? Chcete se naučit, jak posílit své zdraví pomocí síly a energie vašeho domova?
 
🙏 Zveme vás k návštěvě našeho semináře „Jak vnést do svého domova zdraví a pohodu pomocí Feng Shui“.

2. 8. 2022 od 17:00 ⏰

CENA - 390 Kč

 📌 Doporučení: nechte si vytisknout plánek svého bytu s vyznačenými světovými stranami. Nabyté znalosti uplatníte ihned po semináři.
Registrujte se na workshop již nyní, počet míst je omezen!
 
☎️ 775 901 660
📩 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Podkategorie

scrollup